26 Август 2025вторник03:20 ч.

Медведев: Русия няма да изнася продоволствие за неприятелски държави, няма и да купува

автор:Дума

visibility 1835

"Разнообразните и вкусни руски продукти са напълно достатъчни за пълното обезпечаване на нашите потребности", пише Медведев, цитиран от frognews.bg

 По думите му властите ще продължат да оказват помощ на земеделските стопани. "Нашият приоритет е доставките на продоволствие за вътрешния пазар и контролът на цените. Ще продължим да помагаме на стопаните", пише политикът.

 Медведев изтъква, че Русия ще търгува с продоволствие и земеделски продукти само с "приятелски" държави. "Ще доставяне продукти само на нашите приятели, които са много, но не са в Европа и Северна Америка. Ще продаваме срещу рубли или в националните им валути в съгласувани пропорции", посочва той и допълва: "Няма да доставяне наши стоки и селскостопанска продукция на нашите "неприятели". А от тях няма и нищо да купуваме".

 По думите му - макар и Русия да не купува много продукти от Запада още от 2014 г. забраненият списък може допълнително да бъде разширен.

 Според Медведев много държави по света зависят от продоволствените доставки то Русия, а това е "тихо, но страшно оръжие". По думите му през миналата година износът на руска земеделска продукция е възлизал на 37 милиарда долара и е превишил по стойност износа на оръжие.

Българската двуеврова монета ще е като сегашната от 2 лева

автор:Дума

visibility 481

/ брой: 157

Цените на плодовете се вдигат на едро

автор:Дума

visibility 440

/ брой: 157

Шоколадът ще става още по-скъп

автор:Дума

visibility 421

/ брой: 157

Нидерландия изпадна в политическа криза

автор:Дума

visibility 464

/ брой: 157

По-малко български туристи в Турция

автор:Дума

visibility 441

/ брой: 157

Буря взе жертви в Румъния

автор:Дума

visibility 458

/ брой: 157

Накратко

автор:Дума

visibility 438

/ брой: 157

Позиция на коалиция "БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА"

автор:Дума

visibility 489

/ брой: 157

Рани в съвестта ни

автор:Дума

visibility 513

/ брой: 157

Живата съвест на днешния ден

автор:Евгений Белий

visibility 471

/ брой: 157

Как тибетската култура остава непокътната в модерния свят

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 157

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ